Умовы прыёму УА

Прыём асобы ва ўстанову дашкольнай адукацыі ажыццяўляецца на працягу каляндарнага года пры наяўнасці ў ім свабодных месц на падставе наступных дакументаў:

• заявы законнага прадстаўніка дзіцяці;
  • накіравання ў дзяржаўную ўстанову адукацыі для асваення зместу адукацыйнай праграмы дашкольнай адукацыі, адукацыйнай праграмы спецыяльнай адукацыі на ўзроўні дашкольнай адукацыі, адукацыйнай праграмы спецыяльнай адукацыі на ўзроўні дашкольнай адукацыі для асоб з інтэлектуальнай недастатковасцю, выдадзенай мясцовым выканаўчым і распарадчым органам па месцы знаходжання дзяржаўнай установы дашкольнай адукацыі;
  • медыцынскай даведкі аб стане здароў'я дзіцяці;
  • заключэння дзяржаўнага цэнтра карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі (для спецыяльных груп, груп інтэграванага навучання і выхавання).

Прыём асоб ва ўстанову дашкольнай адукацыі афармляецца загадам кіраўніка ўстановы дашкольнай адукацыі.

Парадак выдачы напрамку ва ўстанову дашкольнай адукацыі

Выдача напрамку ва ўстанову дашкольнай адукацыі ажыцяўляецца ў аддзеле па адукацыі Драгічынскага РВК, вул. Леніна, 151, каб. 16.
Тэрмин дзеяння напрамку 15 каляндарных дзён з даты выдачы.

Адказны за выкананне администрацыйнай працэдуры №6.7 "Выдача напрамку ва ўстанову, забяспечваючая атрыманне дашкольнай адукацыі" Брыч Ларыса Яўгенаўна, метадыст РВМК па дашкольнаму выхаванню .